DESIGNoff

Pracownia Projektowa

Architekt Mariusz Kuźniak

Projektowanie Domów, Wnętrz i Ogrodów!

Szkoła architektury, designu, grafiki.
Kursy dla architektów, dekoratorów, grafików.
Warsztaty designu.

Produkcja mini domów.

DESIGNoff to projektowanie domów, wnętrz i ogrodów.

DESIGNoff to autorska pracownia projektowa mgr inż. arch. Mariusza Kuźniaka powstała jako wyraz własnej wizji projektowania, opartej nie tylko na wszechstronnym wykształceniu, ale przede wszystkim na doświadczeniu nabytym w licznych biurach architektonicznych na Śląsku. Doświadczenie to zwielokrotnione zostało przez lata praktyki prowadzonej na własny rachunek.

Więcej...

Biuro DESIGNoff ma na swoim koncie już kilkaset projektów domów, wnętrz i ogrodów.

Naszą ideą jest łączenia najlepszego designu z dbałością o funkcjonalność, ergonomię oraz barwę.

Jesteśmy zdania, że efekt naszej pracy musi wytrzymać próbę czasu i zachodzących w jego trakcie zmian w życiu klienta. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej zrozumieć intencje i plany inwestora. Już w starożytności rzymski architekt Witruwiusz mawiał bowiem, że:

Architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna.

Gwarantujemy dobry projekt, ponadczasowy design i unikalne koncepcje.

Atutem naszego biura jest również to, że wykonujemy projekty kompleksowe, pozwalające zachować spójność wszystkich elementów składowych. Korzystając z wiedzy i doświadczenia, kreujemy doskonałą wizualnie przestrzeń, a także dbamy o techniczne aspekty projektu.

Tworzymy profesjonalne fotorealistyczne wizualizacje, przygotowujemy komplet rysunków wykonawczych niezbędnych do realizacji projektu i opracowujemy zestawienia materiałów.

Właściciel pracowni, arch. Mariusz Kuźniak od wielu lat nie tylko praktykuje architekturę, ale również jej naucza, oferując szkolenia z zagadnień dotyczących architektury, oraz ucząc programów architektonicznych, w tym ArchiCADa, którego jest certyfikowanym trenerem.

Jest również nauczycielem akademickim współpracującym z kilkoma prestiżowymi śląskimi uczelniami. W uznaniu jego doświadczenia zawodowego, został wybrany jako jeden z pierwszych wykładowców do udziału w pilotażowym unijnym programie „Kształcimy praktyków”.

Spod skrzydeł pracowni DESIGNoff wyszło wielu przyszłych architektów. Z niektórymi z nich pozostajemy nadal w zawodowym kontakcie.

Niedawno, szukając nowych wyzwań na polu zawodowym, arch. Mariusz Kuźniak rozpoczął projektowanie i produkcję mających szerokie zastosowanie mini domów.

Pierwszym krokiem w realizacji tych planów jest Tiny Domek, którego design i prostota znalazły uznanie w oczach dziennikarzy branżowych, skutkujące licznymi publikacjami w prasie drukowanej i w internecie.

Pracownia DESIGNoff Mariusz Kuźniak zaprasza do współpracy. Często żartujemy, że naszym celem jest udoskonalanie świata. Również świata naszych klientów. A przynajmniej tej jego części, którą kształtują wiedza i wizje architektów.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Małe i wspaniałe – mini domy zdobywają rynek!

Ekskluzywne i nowoczesne? A może rustykalne i przytulne? Czy też po prostu zbudowane z materiałów z odzysku? Charakter małych domów (tiny houses) zależy od naszych oczekiwań i zasobności portfela, jednak nie sposób przejść obojętnie wobec faktu, że te kontrkulturowe budynki zdobywają rynek. Jedni traktują je jako domy przejściowe, inni jako sprzeciw wobec marnotrawienia miejsca i pieniędzy na duże rezydencje, jeszcze inni – i tych jest w Polsce najwięcej – jako DOMY WEEKENDOWE. Nowoczesny design i naturalne materiały zapewniają im ponadczasowy charakter. Skala możliwości wykorzystania mini domów zamyka się tam, gdzie kończą się potrzeby i wyobraźnia. Dom całoroczny. Domek na weekendowe wyjazdy za miasto. Mobilne biuro. Studio do pracy w ogrodzie. Dodatkowa przestrzeń za domem. Chatka w górach dla narciarzy. Domek na wodzie. Nietypowy kemping.

Tanio i ekologicznie!

Takie założenia towarzyszą naszym projektom. Dlatego tak często produkujemy z materiałów z odzysku, wykorzystując m.in. palety transportowe. Tym samym nasze domki idealnie wpisały się w coraz popularniejszy na Zachodzie styl zwany PALLETECTURE. W Polsce jesteśmy jednym z pionierów tego typu budownictwa. Dlatego też o naszej realizacji pisało wiele architektonicznych portali (co napawa nas dumą). Pomimo budowania domów z nietypowych materiałów, nadajemy im oczekiwany charakter. Naszym podstawowym założeniem jest to, że nasze domy wyróżniać się muszą doskonałym designem. Co, poza ceną i ekologiczną intencją stanowi o rosnącej popularności mini domów? Z pewnością duże znaczenie ma fakt, że skonstruowane są z drewna. To surowiec naturalny, budujący przyjemny klimat wnętrza i – co udowodnili psycholodzy – pozytywnie wpływający na naszą psychikę.

Na wodzie, na lądzie, na kołach!

Dużym walorem naszego projektu jest jego wszechstronność. Sposób wykorzystania mini domów ograniczony jest jedynie wyobraźnią architekta i inwestora. Podobna konstrukcja znaleźć może zastosowanie nie tylko w ogrodzie, ale również jako samowystarczalny dom weekendowy, MOBILNY DOM NA KOŁACH LUB DOM PŁYWAJĄCY. Aby zachować jego prostotę a wzbogacić o niezbędne w życiu wygody, wyposażyć go można w systemy solarne oraz inne formy samowystarczalności: pozyskanie deszczówki, wc kompostowe czy kominek na bio paliwo. W przypadku domów pływających, istnieje możliwość przemieszczania się za pomocą zamontowanego silnika zaburtowego, co daje nam możliwość przebywania w bezpośrednim otoczeniu wody. Domki też znakomicie sprawdzą się jako pełne klimatu biuro, warsztat, pracownia, itd.

Choć mały, to wielki!

Nasze mini domy mogą być budowane w miejscu przeznaczenia, lub mogą „podróżować” na samochodzie dostawczym z HDS. Wtedy, aby umożliwić tani transport, ich szerokość nie mogą przekraczać 2,5m. To jednak, co wydaje się najbardziej kuszące w tego typu budowlach, to możliwość stawiania ich w dowolnym miejscu lub przemieszczania się z nimi. Bo przecież nie od dziś wiadomo, ŻE TAM DOM NASZ, GDZIE SERCE… A miłość do jednego miejsca, w przeciwieństwie do miłości do jedynej kobiety, nie musi być stała.

Zamieszkaj, pracuj, odpoczywaj tam, gdzie chcesz!

Walorów naszych mini domów nie sposób przecenić – te mobilne łatwo przewieźć i ustawić w dowolnym miejscu na ziemi. Z kolei tym posadowionym na stałe sprzyja niedawno przyjęte prawo budowlane, zgodnie z którym budynki do 35 m2 postawić można na zgłoszenie. Nasze mini domy wyposażone są we wszelkie niezbędne do życia wygody. Mogą mieć charakter weekendowy, ale mogą też służyć za pełnoprawny całoroczny dom – wybór jest duży. W zależności od tego, jakie mamy oczekiwania i ile chcemy na taką budowlę przeznaczyć, nasz mini dom MOŻNA KUPIĆ JUŻ OD 19 000 ZŁ.

Każdy jest inny!

Unikalną cechą naszych domów są modułowe meble i wyposażenie, co pozwala na różnorodną aranżację i dostosowanie do potrzeb Użytkownika przy zminimalizowanych kosztach dopasowania. Każdy nasz dom powstaje na indywidualne zamówienie. Możesz zadecydować o różnych opcjach wykończenia, meblach czy sposobach zasilania w energię elektryczną, wodę i inne media. W zależności od projektu: z dachem płaskim lub spadzistym, elewacją z drewna lub blachy, na pływakach czy kołach. Nasze mini domy DAJĄ WYJĄTKOWĄ WOLNOŚĆ i niezależność.

Galeria

Naciśnij obrazek by zobaczyć projekt!


DESIGNoff

Pracownia Projektowa Architekt Mariusz Kuźniak

tel. 502 823 198

mail: designoffgroup@gmail.com